T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dünya Astım Günü

Güncelleme Tarihi: 03/05/2019

Dünya Astım Günü nedeniyle, konferans salonumuzda; Hastanemiz Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Duksal ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji A.B.D. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şükrü Nail Güner’in konuşmacı olarak katıldıkları bir program düzenlendi.

Programa Başhekimimiz Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz, Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erkan Ataş, hastane yöneticilerimiz ve sağlık çalışanlarımız katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinin, Hastanemizin en büyük çalışan kadrosuna sahip kliniği olduğunu söyleyen Başhekimimiz Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz, ”Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğimizin en büyük zenginliği, bünyesinde çok sayıda akademisyen ve yan dal uzmanlarının olmasıdır. Çocuk Alerji, Kardiyoloji, Enfeksiyon, Endokrin ve Çocuk Yoğun Bakım yan dallarında Doçentlerimiz bulunmaktadır. Asistan eğitimine katkı sunması açısından da bu durum büyük önem arz etmektedir” dedi.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın, modern çağın getirdikleriyle birlikte, hastalıklarının da çeşitlilik kazandığına dikkat çeken Başhekimimiz Doç. Dr. Eryılmaz, “Alerji ve Astım bu bağlamda ele alınabilir, toplantının hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından kürsüye gelen Doç. Dr. Fatma Duksal, Astım’ın belirtileri, teşhis, korunma, riskli gruplar ve Astım hastalarının dikkat etmesi gereken hususlara değinirken, Doç. Dr. Şükrü Nail Güner ise Astım tedavisini ve güncel yaklaşımları anlattı. 


  • KEA_9299.jpg
  • KEA_9271.jpg
  • KEA_9284.jpg
  • KEA_9301.jpg
  • KEA_9311.jpg